Idea

Wolność jest przynależną nam wartością, którą uznajemy za kluczową. Internet we wczesnych latach był emanacją wolności i miejscem na różnorodność poglądów i opinii bez cenzury.


Wraz z powstaniem międzynarodowych korporacji, które stały się nieodłączną częścią naszego życia, idea wolnego Internetu zaczęła umierać w świecie inwigilacji i poprawności korporacyjnej. Znany skandal usunięcia konta Donalda J. Trumpa z Twittera. Takie sytuacje powodują, że treść końcowa, która do nas trafia, na podstawie której dokonujemy decyzji i osądów, jest zmanipulowana. Nie wiemy nawet co i jak ocenzurowano, ponieważ treść trafia do nas już zmieniona. Albo wcale.


"Choćbyś był, nie wiem jak silny, zawsze znajdzie się ktoś silniejszy."
— Orson Scott Card
Rozwiązaniem na tę niedoskonałość obecnego Internetu, jest technologia, eliminująca nieuczciwość obu stron w sieci. Technologia niedająca możliwości wprowadzenia zmian po zaakceptowaniu warunków, chyba że za zgodą społeczności. Takie możliwości daje właśnie blockchain, tworzący rewolucję WEB 3.0.


Czy celem WEB 3.0 jest walka z cenzurą?
— Nie, jednak daje taką możliwość. WEB 3.0 umożliwia posiadanie rzeczy (np. Kryptowaluty i NFT). Zawierania umów w Internecie, bez możliwości wprowadzania zmian lub odstąpienia od umowy, chyba że za zgodą obu stron. Zapewnia to uczciwość. Oddaje władze w ręce ludu i odbiera ją pojedynczej osobie lub uprzywilejowanej grupie.


Tak powstał pomysł stworzenia Softwarehousu, który wykorzystuje rozwiązania eliminujące problemy w Internecie, które nas dotyczą. To nie znaczy, że WEB 3.0 jest bez wad. Natomiast wizja, w której korporacje dla zysku manipulują treścią i opinią publiczną, jest niedopuszczalna. Dlatego ku wolności słowa, opinii i wyrażania własnego zdania będziemy tworzyć i wdrażać tę technologię.

BESTSOFTHOUSE - LET'S DO IT !

Czym są decentralized autonomous organization?

Statue of Liberty